אלפי שיחות ודיאלוגים בין חכמי המאות הראשונות לספירה יצרו בסופו של דבר את התלמוד המוכר לנו, ספר היסוד ממנו צמח 'ארון הספרים היהודי'.

סדרת "סיפורים מהאגדות", אותה יזם מרכז ספיר,  מבקשת לעשות תנועה הפוכה, מן הסיפורים שבכתב אל השיחה והדיאלוג. 

הסופר חיים באר נפגש לשיחה ודיאלוג עם נשי ואנשי רוח והגות בחברה הישראלית, לכל מפגש נבחרו אגדות תלמודיות שעוסקות בנושא מהותי לחיינו במאה ה- 21, ומתוך הסיפור הכתוב, צומח דיאלוג עכשווי ומפתיע, שמזמין את הצופים להצטרף לשיח הרב-דורי המתמשך.

חיים באר פוגש את אבירמה גולן

מערכת היחסים בין הורים לילדיהם היא מערכת יחסים מרתקת, מורכבת ולא נגמרת. בהשראת סיפורים תלמודיים על הורים וילדיהם (הגדולים) משוחחים חיים באר והסופרת והמתרגמת אבירמה גולן על מערכת היחסים הבסיסית והמורכבת הזו. השיחה האישית, המשולבת בידע, חכמה וניסיון חיים , מציעה מבט התפתחותי רחב על דינמיקת היחסים המשתנה לאורך שלבי החיים, מנקודות מבט הוריות וילדיות.

חיים באר פוגש את עמיחי חסון

בהשראת סיפור תלמודי ומימרות חכמים, הסופר חיים באר והמשורר, עמיחי חסון משוחחים על היחסים המורכבים בין אלוהים ואדם. מה טיב היחסים בין אלוהים ואדם בעיני חז"ל? מי זקוק למי? איך מתקיים דיאלוג בין אלוהים לבני האדם. ומה תפקידו של לימוד התורה.

חיים באר פוגש את דינה זילבר

מפגש שלישי בסדרת 'סיפורים מהאגדות', והפעם הסופר חיים באר משוחח עם עו"ד דינה זילבר על היחסים המורכבים בין בני זוג, ובמיוחד בין תלמידי חכמים, נשותיהם והתורה.
דיאלוג ספרותי, משפטי ואנושי מאוד, על נקודות המבט השונות והמתנגשות בזוגיות התלמודית ובזוגיות עכשווית.