מרכז ספיר הצטרף למיזם 'פועלי צדק', אשר צמח בבית המדרש לרבנות ישראלית של מכון שלום הרטמן והמדרשה באורנים. את המיזם יזמה ומובילה בוגרת בית המדרש לרבנות ישראלית – ציפי חורי, והצטרפו אליו שותפים רבים.

מטרתו של המיזם לעורר מודעות, אחריות ומחויבות לפועלי בניין בישראל, שרבים מהם נפגעים בתאונות עבודה בשל זלזול של הקבלנים, חברות הבניה בתקנות הבטיחות.

הפרויקט מבקש להצביע על המחויבות של המסורת וההלכה היהודית לצדק חברתי ולדאגה לעובדים בכלל ולעובדים 'השקופים' כמו פועלי הבניין, בפרט.

במסגרת הפרויקט נכללו כמה מהלכים כדי לקדם את מטרותיו:

  • ציור קיר המשתמש בטקסט יהודי כדי להעביר את המסר של הפרויקט – צויר על קיר גדול בשכונת תלפיות בירושלים, ציור הקיר מעורר מחשבה על זכויותיהם של פועלי הבניין ועל החובה של החברה כולה, להבטיח זכויות אלו.
  • סביב ציור הקיר מתקיימים מפגשי לימוד חינוכיים לקהלים מגוונים, שעושים שימוש במקורות יהודים ובידיעות חדשותיות כדי להעביר את המסר למשתתפים.
  • הוכנו דפי מקורות וחוברות לימוד על זכויות עובדים, אחריות אזרחית למניעת תאונות וכבוד האדם, המדגישים את המחויבות של המסורת היהודית לעובדים, לכבוד האדם לאחריות הדדית בחברה ועוד. חומרי הלימוד הוכנו עבור קהלים שונים כולל רבנים ישראלים וצפון אמריקה, תלמידי תיכון, פעילים חברתיים והציבור.
  • צוות הפרויקט עבד ישירות עם פועלי בניין כדי להבטיח את זכויותיהם.